Wycieczki do Australii

Australia znana jest z pięknych krajobrazów, fantastycznej flory i fauny, ogromnych otwartych przestrzeni i nowoczesnych miast ze znakomitymi rozwiązaniami architektonicznymi. Jest jednym z tych miejsc, które znajdują się na liście marzeń niemal każdego podróżnika, trudno dziwić się więc, że wycieczki do Australii cieszą się coraz większą popularnością również wśród obywateli naszego kraju.

Biuro podróży – kosztownie, ale bezpiecznie

Choć pomiędzy Polską i Australią nie ma porozumienia o ruchu bezwizowym, uzyskanie wizy turystycznej jest na tyle nieskomplikowane, że trudno mówić o jakichkolwiek ograniczeniach formalnych utrudniających wyjazd na najmniejszy kontynent świata. Nie zaskakuje zatem to, że systematycznie rośnie liczba biur podróży, które mają w swojej ofercie wczasy w Australii. Okazuje się przy tym, że nie jest to wcale propozycja skierowana wyłącznie do najbogatszych Polaków.

wycieczki do australii

Oczywiście, należy liczyć się z tym, że koszty wycieczki do Australii nie są małe. Nie powinniśmy być tym zresztą zaskoczeni biorąc pod uwagę odległość jaką należy pokonać oraz fakt, że nie wszystkie linie lotnicze posiadają loty do Sydney lub Melbourne w swojej ofercie. Biura podróży starają się jednak minimalizować koszty wyprawy, a osoby decydujące się na skorzystanie z ich oferty mogą liczyć również na to, że wyjazd będzie wiązał się tak z pewnością zakwaterowania, jak i z możliwością zwiedzenia najciekawszych miejsc pod opieką doświadczonego przewodnika.

australia podróże

Samodzielnie – nie zawsze drogo, zawsze z przygodami

A co z osobami, które planują wyjazd do Australii na własną rękę? Okazuje się, że również one wcale nie znajdują się na straconej pozycji i mają szansę na przeżycie niezapomnianej przygody, choć, oczywiście, muszą zaangażować się w profesjonalne przygotowania. Najtrudniejszym zadaniem jest, oczywiście, zorganizowanie przystępnego cenowo transportu lotniczego, nie jest to jednak niemożliwe zwłaszcza, jeśli nie boimy się przesiadek. Dobrze jest też wcześniej przygotować plan podróży mając na uwadze spore odległości pomiędzy australijskimi miastami.

Otagowane przez