Emigracja do Australii

Australia znana jest jako państwo, które prowadzi dość przyjazną politykę emigracyjną, warto jednak pamiętać o tym, że również w tym przypadku możemy natrafić na szereg ograniczeń. Mówiąc o nich, w pierwszej kolejności musimy zwrócić uwagę na to, że Australia wcale nie jest zainteresowana osobami przypadkowymi. Chętnie wspiera uchodźców politycznych oraz małżonków osób, które otrzymały jej obywatelstwo, jeśli jednak ktoś myśli o emigracji przede wszystkim po to, aby poprawić poziom swojego życia, musi liczyć się z tym, że będzie się od niego wymagać posiadania odpowiednich kwalifikacji.

Wiedza, która się przydaje

Australijczycy nie chcą pomagać osobom przypadkowym, stworzyli więc i systematycznie uzupełniają listę zawodów na tyle pożądanych, że można mieć pewność, że dadzą one szanse na przyznanie prawa do stałego pobytu w tym państwie. Nietrudno się domyślić, że dominują na niej zawody techniczne takie, jak choćby inżynier pokładowy, architekt krajobrazu oraz kartograf. Mile widziane są jednak również osoby, które znają tajniki pracy w księgowości, wykonują zawód weterynarza albo mogą prowadzić zajęcia z osobami niepełnosprawnymi. Lista jest dość długa i warto systematycznie ją przeglądać.

emigracja do australii

IELTS

Licząc na dobrą pracę w Australii należy liczyć się z tym, że będzie ona wymagała sprawnego komunikowania się w języku angielskim. Urzędnicy emigracyjny kładą spory nacisk na jego znajomość, na stałego pobytu nie można więc oczekiwać, jeśli nie zda się specjalnego egzaminu językowego IELTS. Na kurs, który do niego przygotowuje, można zapisać się również w Polsce, nietrudno się jednak domyślić, że nauka zajmie nam znacznie mniej czasu, jeśli kurs zostanie ukończony w Australii.

Gdy mamy za mało punktów

Ubiegając się o stały pobyt w Australii warto pamiętać o tym, że nasze kwalifikacje zostaną przeliczone na punkty, a te będą decydowały o tym, na ile atrakcyjni wydamy się urzędnikom. Jeśli więc obawiamy się o to, że możemy ich mieć za mało, dobrym pomysłem może być staranie się o wizę studencką i podnoszenie swoich kwalifikacji już na miejscu – w Australii.

Otagowane przez